Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titluri de plata ANRP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titluri de plata ANRP

Am primit un titlu de plata in original de la ANRP, pe data de 13.03, pentru prima transa de plati.

Va rog ati putea sa-mi spuneti ce trebuie sa fac acum pentru a incasa banii? Trebuie EU sa intreprind ceva ca sa incasez banii in cadrul celor 175 de zile prevazute de lege sau sa astept o notificare ca banii au fost virati la cec in aceasta perioada de 175 de zile?.

Buna seara
Trebuie sa asteptati dar cei de la CEC nu va vor contacta sa va anunte ca au fost virati banii. Asa ca cel mai bine este sa mergeti din cand in cand la CEC si sa intrebati.
Puteti verifica si pe site-ul MFP. Introduceti seria si nr. Titlului si vedeti daca s-au virat banii.
O seara placuta.