Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... beneficiar al legii 164/2014 -mama mea care a decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

beneficiar al legii 164/2014 -mama mea care a decedat

buna ziua! va rog frumos si foarte respectuos daca puteti sa ma indrumati ce pot sa fac in cazul urmator: mama mea este beneficiara a legii 164/2014 cu inca 6 rude si si a primit instintarea ca s-a emis titlul de plata pentru transa intai , banii pe care puteau sa ii ridice de la cec nu sunt inca virati de ministerul finantelor ,conform legii au 175 de zile de la primirea instiintarii dar acum mama mea a decedat si nu avem inca succesiunea facuta ,daca transa intai va fi disponibila pentru plata la cec ; intrebare :celelalte rude pot ridica banii fara noi -suntem 2 mostenitori ?!
va multumesc frumos !
cu deosebita stima si multa consideratie ,
Leanca Niculina
Faceti cat mai repede succesiunea ca sa puteti incasa banii. Pe titlul de plata sunt inscrisi toti cei 6 beneficiari? Daca da, ceilalti vor avea probleme in a-si incasa partea