Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract inchiriere imobil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract inchiriere imobil

Buna ziua. As vrea sa stiu ce acte imi trebuie la inchirierea unui imobil,pe net gasesc variante diferite,unde trebuie inscris contractul si ce declaratie trebuie depusa,lunar sau trimestrial? Am un imobil in Bucuresti ,sector 5 si eu locuiesc in Bacau. Deasemenea vreau sa stiu daca e o suma minima care trebuie sa fie in contract.
Multimesc!
Contractul de locatiune incheiat intre parti urmeaza sa fie inregistrat de catre locator=
proprietar la administratia fiscala teritoriala
www.avocatnet.ro/content/art...