Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pierdut buletin in germania , am doar permisul.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pierdut buletin in germania , am doar permisul.

Am pierdut buletinul in germania, ce ar trebui sa fac pentru a obtine unul provizoriu ?
Pot sa ma intorc in romania doar cu permisul ?
Habar nu am cum ar trebui sa procedez ma puteti ajuta ?
Veniti in tara cu permisul de calatorie, ori puteti imputernici la ambasada pe cineva din tara care sa se ocupe de rezolvarea problemei dvs.
Multumesc !