avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pierdut buletin in germania , am doar permisul.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pierdut buletin in germania , am doar permisul.

Am pierdut buletinul in germania, ce ar trebui sa fac pentru a obtine unul provizoriu ?
Pot sa ma intorc in romania doar cu permisul ?
Habar nu am cum ar trebui sa procedez ma puteti ajuta ?
Cel mai recent răspuns: minsmindel , utilizator 13:09, 9 Iunie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Veniti in tara cu permisul de calatorie, ori puteti imputernici la ambasada pe cineva din tara care sa se ocupe de rezolvarea problemei dvs.
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Document identitate pierdut maryan27 maryan27 Buna ziua. De curand mi-am pierdut actele (permis de conducere, buletin, carduri, etc.), in tara in care lucrez, Germania. Doresc sa achizitionez un ... (vezi toată discuția)
Acte pierdute, refacere din strainatate Muraras_1 Muraras_1 Prima data vreau sa doresc tuturor un An nou fericit si multa sanatate. Problema mea este urmatoarea: nu mai am nici un act care sa dovedeasca identitatea ... (vezi toată discuția)
Schimbarea documentelor dupa divort ionelabadea ionelabadea Acum trei ani m-am divortat de fostul sot, datorita locului de munca nu am putut sa merg in tara sa-mi schimb actele (numele), acum am pierdut buletinul, si ... (vezi toată discuția)