Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Factura cu chitanta???
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Factura cu chitanta???

Buna ziua!Am deschis un pfa si am o intrebare legata de facturare si chitante!
Am codurile Caen 5914;4791;9511;9002;6209: Problema mea este la codul "4791-Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet."Practic eu am vandut un produs pe "olx sau okazie" si clientul este din orasul de unde sunt si stabilesc sa ii duc produsul direct acasa.Este corect daca ii intocmesc FACTURA CU CHITANTA???
Banii trebuie sa va vina prin contul bancar ca sa dati factura si atat. Altfel factura si bon fiscal. In niciun caz chitanta.
Dar eu desfasor activitatea la tert.Nu ma desfasor la punct de lucru...
Pai da, pentru ca cei care ar trebui sa va livreze produsele sunt cei de la firma de curierat. Acum ca vreti sa ghidonati dumneavoastra treaba, asta e altceva. In codul caen respectiv numai asta este admis.
george-neagu, moderator