Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... notare in CF
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

notare in CF

un antecontract de v-cump care nu a fost incheiat in forma autentica poate fi inscris in CF sau doar un antecontract incheiat la notar poate fi inscris in CF?
Numai documentele autentificate si hotararile judecatoresti pot fi notate la ocpi
tks ... imi puteti indica temeiul legal?
Gresit. Hotararile Asociatiilor de Proprietari prin care se solicita notarea privilegiului, sunt acte sub semnatura privata care se noteaza fara probleme de OCPI, la fel ca si actele atestate de avocat.
e alba sau neagra? :">
Este diferenta apreciabila intre antecontract vanzare cumparare persoane fizice si instituirea privilegiului imobiliar de catre asociatia de proprietari pentru recuperare sume cu titlu de restanta-in temeiul disp art 51 din L nr 230/2007
Initiatorul topicului a ridicat problema notarii la ocpi a unui inscris neautentificat care viza conventia partilor posibil promisiune bilaterala de vanzare cumparare bun imobil
ynocentta, utilizator