Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... notare in CF
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

notare in CF

un antecontract de v-cump care nu a fost incheiat in forma autentica poate fi inscris in CF sau doar un antecontract incheiat la notar poate fi inscris in CF?
eaxt despre asta este vb - promisiune bilaterala v-cumparare imobil - inscris care este certificate de in avocet, dar nu autentificat de notar
Mergeti la cadastru si va convingeti. Raspuns final "DA".