Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legislatia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legislatia muncii

Un medic care a lucrat în sistemul sanitar de stat s-a pensionat anticipat, dar încă dinainte de pensionare era si persoana fizica autorizată, poate sa colaboreze cu un spital ca persoana fizica autorizată si sa beneficieze si de pensie? Mulțumesc.

Cititi acest articol:

Pensia anticipata. Cand poate fi cumulata cu alte venituri
www.avocatnet.ro/content/art...
Multumim frumos pentru raspuns. Toate cele bune.