avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Trecere din cfp in ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Trecere din cfp in ccc

Buna ziua! Intentionez sa iau un cfp pt nevoi personale un an de zile. Am contract pe perioada nedeterm. Pot trece din acest cfp direct in ccc si beneficia de indemnizatie crestere copil? Situatia asta ar fi daca nasc in perioada cfp. Daca depasesc cu sarcina cfp-ul cum se procedeaza?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie al 2-lea copil dupa concediu fara plata mirikeus mirikeus In acest moment sunt insarcinata cu primul copil urmand sa nasc in mai. Tare mult mi-as dori sa fac si pe al doilea bebe la o distanta de maxim 2 ani ... (vezi toată discuția)
Ccc dupa perioada de cfp deny_sa18 deny_sa18 M-ar interesa daca s-a aprobat noua lege CCC cu calculul a 12 luni din cele 24 lucrate.In ce conditii se poate trece din CFP in CCC? lucrez in invatamant si ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie ioana.crisan ioana.crisan Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in 2 privinte: 1. eu am un pfa deschis de un an de zile, cu venit declarat de 600 lei/trimestru(obiectul de activitate e ... (vezi toată discuția)