Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma CAEN 7810+7830
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma CAEN 7810+7830

Buna ziua! Imi poate spune si mie cineva cu experienta in domeniul juridic, daca pot infiinta o firma al carei cod CAEN principal sa fie 7810 (Activitati ale agentiilor de plasare de forta de munca), iar cel secundar va fi 7830 ( intrucat intentionez sa tin Revisal-ul/salarizarile si sa intermediez relatia cu ITM-ul pt potentialii parteneri)? Multumesc anticipat celui care ma lamureste!
Buna ziua, puteti pune un cod CAEN la obiectul principal de activitate, iar in secundar puteti pune mai multe coduri CAEN, astfel incat daca pe viiitor doriti sa va extindeti afacerea pe alte domenii sa o puteti face fara sa fiti nevoit sa faceti mentiune la Registru de extindere obiect activitate. Cu stima, echipa Reinvent Consulting