Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este posibil sa se desfasoare ca si activitate ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este posibil sa se desfasoare ca si activitate secundara CAEN 7830?

Buna ziua,

La o firma cu activitatea principala clasa CAEN 4673, este posibil sa se desfasoare ca si activitate secundara CAEN 7830?

Ce demersuri trebuiesc facute?

Multumesc
george-neagu, moderator
Daca are mentionat in actul constitutiv si codul CAEN 7830, atunci va putea desfasura astfel de activitati.

Daca nu are mentionat in actul constitutiv codul CAEN 7830, atunci va trebui sa-l adauge la obiectul de activitate.
Multumesc pentru raspuns.

Este specificat in actul constitutiv acest cod Caen, dar am crezut ca trebuie sa fie trecut ca si activitate principala.

De asemenea, am mai citit ceva cum ca acesta activitate caen 7830 trebuie sa fie inregistrata la RECOM si sa se depuna actele care confirma calificarea de Inspector Resurse Umane.
Numai pentru CAEN - 7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă - se solicita mentiunea ca activitate principală .
Am inteles. Multumesc pentru clarificari