avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este posibil sa se desfasoare ca si activitate ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este posibil sa se desfasoare ca si activitate secundara CAEN 7830?

Buna ziua,

La o firma cu activitatea principala clasa CAEN 4673, este posibil sa se desfasoare ca si activitate secundara CAEN 7830?

Ce demersuri trebuiesc facute?

Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 28 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CirsteaMirona , utilizator 11:18, 10 Mai 2021
Daca are mentionat in actul constitutiv si codul CAEN 7830, atunci va putea desfasura astfel de activitati.

Daca nu are mentionat in actul constitutiv codul CAEN 7830, atunci va trebui sa-l adauge la obiectul de activitate.
Multumesc pentru raspuns.

Este specificat in actul constitutiv acest cod Caen, dar am crezut ca trebuie sa fie trecut ca si activitate principala.

De asemenea, am mai citit ceva cum ca acesta activitate caen 7830 trebuie sa fie inregistrata la RECOM si sa se depuna actele care confirma calificarea de Inspector Resurse Umane.
Numai pentru CAEN - 7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă - se solicita mentiunea ca activitate principală .
Am inteles. Multumesc pentru clarificari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mru vs iru SLuiza SLuiza Buna ziua, am atestat pe ambele specializari, respectiv Manager resurse umane, Inspector resurse umane, in actul constitutiv am trecut doar codul caen 783 ... (vezi toată discuția)
Furnizare forta de munca georgiana77 georgiana77 Buna ziua, Am o SC si vreau sa desfasor o noua activitate : angajare personal specializat pentru diverse operatiuni, dupa care sa furnizez forta de munca la ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru firma de resurse umane adela05 adela05 Ce cod caen imi trebuie pt o firma de resurse umane? Trebuie sa indeplinesc vreo conditie speciala? Multumesc (vezi toată discuția)