Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit

Buna ziua. Am cumparat un apartament intr-un bloc nou. As vrea sa stiu: a cui este obligatia sa plateasca impozitul pe apartament? A vanzatorului sau a cumparatorului? Pentru ca dupa cate stiu, este obligatia vanzatorului.
MariaDragoi, utilizator
Vanzatorul incaseaza niste bani care reprezinta venit care se impoziteaza.