Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Nivel de zgomot in zona urbana
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Nivel de zgomot in zona urbana

Care este numarul de decibeli permisi de lege intr-o zona urbana istorica si ce lege teglementeaza acest lucru?
Gasiti detalii in :
STAS 10009-88 – Acustica urbană. Limite admisibile ale nivelului de zgomot
[ link extern ]

Ordinul M.S. nr.119/2014
[ link extern ]
Informatii legate de ctii. in zona urbana istorica gasiti aici:
[ link extern ]
Cautati tipul de ctie. care corespunde situatiei dvs. Ca regula generala, nivelul maxim de zgomot admis in zonele istorice este mai scazut decat in zonele, neistorice.