Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in revendicare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in revendicare

Am fost dat in judecata pentru anularea unor titluri de proprietate. In urma prezentarii probelor si a expertizei tehnice, instanta a respins actiunea si apelul, precizand ca acestea au fos eliberate corect atat ca amplasament cat si suprafata, pe baza actelor vechi de proprietate. Hotararea a ramas definitiva si irevocabila.
Acum sunt chemat in instanta de aceleasi persoane, pentru aceleasi terenuri intr-o actiune in revendicare formulata in baza unei hotarari judecatoresti mai vechi in care eu nu am fost parte (deci nu-mi este opozabila).
Intrebarea este daca pot invoca exceptia lucrului deja judecat.
dlcodrut, utilizator