Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutire impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutire impozit auto

Buna ziua, am auzit ca daca sunt urmas de veteran de razboi pot sa nu mai platesc impozitul auto, as vrea sa stiu daca este adevarat si care sunt documentele necesare care trebuiesc depuse?
Catalin_Paul, utilizator
Depinde de cine e urmasul daca sunteti nepot nu beneficiati,daca sunteti copil al veteranului de razboi nu beneficiati ,in cazul in care sunteti sotie de veteran de razboi necasatorita beneficiati de reducere.Conform legii 227/2015 art 469.