avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Recuperare bani din Concediu Medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Recuperare bani din Concediu Medical

Buna ziua,
As avea rugamintea sa ma ajutati cu o speta: Daca un angajat este in concediu medical (de ex. 5 zile lucratoare), angajatorul daca are datorii la ANAF, isi mai recuperaza banuti? sau sunt bani pierduti?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Drept concediu medical la norma de 4/6 ore zilnic ContSters68307 ContSters68307 Buna ziua, Am rugamintea sa imi spuneti daca in cazul CIM-urilor pe 4/6 ore angajatorul are dreptul sa acorde numarul de zile raportat la perioada efectiv ... (vezi toată discuția)
Stagiu de cotizare somaj- concediu medical bvr bvr Stimati domni, Am rugamintea sa ma ajutai cu o informatie. In cazul unei persoane aflate in concediu medical in ultimele 18 luni, al carei loc de munca se ... (vezi toată discuția)
Concediu medical catalynna_2006 catalynna_2006 Buna Ziua. Va rog sa ma lamuriti... In luna octombrie am intrat in concediu medical de pe data de 8.10 pana pe 12.10 codul numai il tin minte dar cu 100% si de ... (vezi toată discuția)