Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... valoare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

valoare pensie

buna ziua ,
am primit decizia de pensionare anticipata la 60 de ani , in decizie se precizeaza ca varsta de pensionare pentru limita de varsta este 61 de ani . As vrea sa stiu care este penalitatea mea sau cu cat va creste punctajul meu la varsta de 61 de ani . stagiul total de cotizare este de 43 de ani si 2 luni .multumesc
Precizati:
Sexul, luna, anul nasterii, din ce se compune total satgiu de cotizare de 43 de ani si 2 luni, daca veti stagiu asimilat(armata, cursuri univesitare de zi, pensie de invaliditate exprimat in ani, luni si zile)
data nasterii: 18.02.1957 , sexul M ,
stagiul : in conditii normale de munca .20 ani 6 luni si 11 zile
in gr 2 .18 ani , o luna si 20 de zile
Ati postat doar 33 de ani 1 luna si 1 zi de stagiu.
Unde este diferenta pana la 43 de ani si 2 luni ?
Aveti stagiu asimilat?(armata, cursuri universitare zi, pensie de invaliditate ?
Din ce se compun acestea(ani, luni si zile).
da , aveti dreptate , este vorba de un stagiu grupa conditii de munca de 4 ani si 6 luni . cu toate ca am si stagiul militar aceasta nu a fost trecut .
catalinsmadici, utilizator
Cu cei 4 ani si 6 luni aveti postat asa cum am spus eu 33 de ani, 1 luna si 1 zi.
Unde este restul pana la 43 de ani si 2 luni ?
Postati la din ce se compune total stagiu.
Il gasiti in decizie.
Deasemenea postati ce stagiu asimilat aveti(am spus de doua ori).