Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate transfer fotbal
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

transfer fotbal

Buna ziua am un baiat de 12 ani este la un.club sportiv de 1 an vreau sal mut in la alt club.aici am platit o taxa de 3 luni fupa cate toti copii din echipa na mai platit pentru ami.da transferu imi cere o suma de 1000euro in contitile in care nam semnat contract nimic si noi am cumparat echipamente am platit arbitraj si teren ce pot face multumesc.
Ar trebui sa sesizati Directia judeteana de sport-cultura in scris, cu nr. de inregistrare/ data, asupra practicilor de la respectivul club.
Daca fiul dvs. nu are contract incheiat (de verificat ?!) cu clubul, in mod normal, nu are nicio datorie catre respectivul club. In contract trebuie sa existe mentiuni legate de despartire pe cale amiabila sau contra unei taxe.
Pentru taxele primite ar trebui sa detineti facturi/ chitante.
Daca este club sub patronajul Directiei Judetene de Educatie Fizica si Sport faceti o sesizare, daca este insa, club privat,si nu exista documente (contracte, adeziuni, fise de inscriere, etc.) nu aveti datorii (echipament, bani, ) puteti face ce doriti.