Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt handicapat, rog ajutor cu citeva lamuriri la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt handicapat, rog ajutor cu citeva lamuriri la situatia relatata.

Buna ziua , sunt persoana cu handicap bolnav de epilepsie , pina la 44 ani nu am reusit sa fac mai nimic inafara de medici , tratamente .Acum sunt stabilizat cit de cit se pare ca formula de tratament pe care o am in acest moment functioneaza si sunt rezultate. Problema mea este urmatoare -am o indemnizatie de handicap de 271ron si tratament gratuit care este destul de scump daca ar fi sa il cumpar, parintii mei au murit si eu am mostenit ce aveau ei pamint, casa . E tot ce am. Am hotarit sa imi fac o intrep. indiv si sa aplic pentru fonduri europene , incerc sa fac ceva pentru viata mea sa construiesc ceva .Intrebare ;daca eu fac toate astea mai beneficiez de indemnizatie si gratuitati in sanatate lucruri care imi sunt indispansabile pentru existenta mea si asa foarte grea . In acest moment nu am nici un alt venit.Multumesc!
Chiar daca infiintati entitate juridica,beneficiati de facilitatile actuale
Succes !