avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... amenda
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

amenda

buna ziua .
conform Ordonanței de urgență nr. 100/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul, precum și a Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, pentru lipsa Autorizatiei de Constructie la o cladire cine poate da amenda :
- Politia Locala (serviciul Disciplina in Constructii) sau imputernicitii primarului din cadrul Directiei de Dezvoltara Urbana?

Alte discuții în legătură

Modificarile legii 350/2001 si ale legii 50/1991 in vigoare in 2018 Denisa Dumitrescu Denisa Dumitrescu Care sunt modificarile legislative in ceea ce priveste Legea 350/2001 privind amenajarea teritoriului si urbanismului si Legea 50/1991 privind autorizarea ... (vezi toată discuția)
Studiu de insorire ContSters78880 ContSters78880 Buna ziua, Am si eu o problema legata de un gard intre proprietati: acum este un gard de sirma de aprox 1.70 m inaltime. Vecina mea vrea sa-si construiasca ... (vezi toată discuția)
Buna bucuresco bucuresco este nevoie de autorizatie de moderizare a unor camere din aceiasi casa si sub acelasi acoperis?intrucat in actul de cumprare este trecut ... (vezi toată discuția)