Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozit pe venitul nerezidetiilor
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Impozit pe venitul nerezidetiilor

Buna ziua. Am urmatoarea situatie:firma la care lucrez a apelat la o companie din china pentru a realiza vanzari in China. Luna aceasta am primit si factura aferenta comisionului din vanzariile efectuate in china.. ce trebuie facut se incadreaza in impozitul pe venitul nereziidentiilor sau nu. Multumesc.
cautati conv de evitare a dublei impuneri cu china. Exista? Atunci cautati scutirile.. Daca e trecuta acolo nu se impoziteaza. Daca nu..se impoziteaza.