avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA imobil vechi
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA imobil vechi

Am platit avansul pentru un apartament nou (5%) in urma cu o luna si doresc sa achizitionez un nou imobil, de aceasta data vechi. Trebuie sa platesc TVA pentru acesta din urma? Multumesc cu anticipatie, Adrian (Iasi)

Alte discuții în legătură

Tva tranzactie apartament adrianbunescu adrianbunescu Salutare, Am incheiat antecontract pentru un imobil in constructie (finalizare 2018), regim TVA 5%. Imi doresc achizitia unui imobil vechi de aceasta data ... (vezi toată discuția)
Achizitii intracomunitare de servicii si marfa AndreiRB AndreiRB Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns avizat in urmatoarea problema: Am o I.I. neplatitoare de TVA infintata in urma cu 5 ani, moment in care Reg ... (vezi toată discuția)
Achizitii intracomunitare de servicii si marfa AndreiRB AndreiRB Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns avizat in urmatoarea problema: Am o I.I. neplatitoare de TVA infintata in urma cu 5 ani, moment in care Reg ... (vezi toată discuția)