avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Facturare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Facturare

Am o Intreprindere individuala si am emis o factura catre o firma din Ungaria pentru niste piese realizate de ii. Plata mi-a fost facuta astfel : din totalul de 2700 lei
1. op - 2000 lei
2. ch -700 lei
Este corect?
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 16:30, 16 Mai 2017
da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 390 pentru bilet avion florinita florinita Societatea unde lucrez a achizitionat un bilet online pt. un zbor cu avionul Bucuresti - Milano - Bucuresti, care se va face in luna februarie 2012, printr-o ... (vezi toată discuția)
Emitere doua facturi achitate in aceeasi zi prin casa sanda2902 sanda2902 Buna ziua. O firma de proiectare s-a ocupat de actele pt schimbarea destinatiei unui spatiu, din imobil, in cabinet medical. Ei s-au ocupat de tot iar la final ... (vezi toată discuția)
Tva intracomunitar mari.a mari.a Un furnizor de piese de schimb din Spania imi factureaza cu tva 20%, daca furnizorul are un cod valid de tva, am voie sa-mi deduc tva-ul? Multumesc, mari.a (vezi toată discuția)