Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs

Am castigat un proces cu banca pe fond,in apel a castigat pe tardivitatea apelului.....banca mai poate face RECURS????
Buna seara,
din cate stiu aceste doasre sunt doar fond si apel!
Ma puteti ajuta cu un sfat...am castigat pe apel exceptia tardivitatii banca poate face recurs sau contestatie in anulare.
Mai pot fi exercitate doar caile extrordinare de atac:contestatia in anulare(art.503-508 NCPC)sau revizuirea(art.509-513 NCPC),doar ptr.motivele prevazute in mod limitativ ptr.aceste cai extraordinare de atac.