Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS la venitul din inchiriere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS la venitul din inchiriere

Buna ziua. Se mai platesc contributiile la sanatate (C.A.S.S) pentru veniturile din chirii? Intelesesem ca se va scoate aceasta taxa(prin programul de guvernare), dar vad ca inca este in vigoare.Ma poate lamuri cineva?Multumesc frumos.
Inca se mai plătește. Si eu aștept sa se decidă ceva in acest sens, dar pina atunci plătim. Azi am vb cu insp fiscal si mîine merg sa plătesc si sa depun formularul 200.