Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu dupa demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu dupa demisie

Buna ziua . Sotul meu si.a dat demisia saptamana trecuta . A plecat in afara si ieri trebuia sa ii bage salariul pe card . De la contabilitate au zis ca trebuie sa vina el personal sa ii ridice ..ce pot face in acest caz sa recuperez banutii ?
Conform art.167 alin.1 C.mun., salariul se plăteşte direct titularului sau persoanei împuternicite de acesta.

In acest caz, va imputerniceste pe dvs sa ridicati salariul.
El avea salariul pe card ..daca face imputernicire il pot ridica eu ?
Daca nu sunt imputernicita nu pot ?
Da, va poate imputernici pe dvs sa ridicati salariul.
Si imputernicirea cum se face la notar ?? Sau cum