avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere restituire proprietate legea10/2001
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere restituire proprietate legea10/2001

Se mai poate depune cerere de restituire proprietate pe legea10/2001 daca nu s-a facut demers pana acum? Mentionez ca sunt mostenitor legal si am descoperit actele de proprietate abia anul acesta nefiind prinse in actul de succesiune.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Irina Pricop , Consilier juridic 17:19, 12 Mai 2017
Puteti incerca o repunere in termen dar sansele de reusita sunt slabe. Cel putin la Bucuresti, nici gand ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare gresita legea 10 Dana Marin Dana Marin La momentul solicitarii dreptului de restituire a proprietatii conform legii 10 mama a fost bolnava si o vecina i-a facut in asnul 2001 cererea catre primarie. ... (vezi toată discuția)
Retrocedare teren Avran Razvan - Cabinet Avocat Avran Razvan - Cabinet Avocat Bunicul meu a avut un teren in Bucuresti care nu se mai poate retroceda in natura , fiind ocupat de o benzinarie. Cum pot afla daca unul din mostenitorii sai ... (vezi toată discuția)
Dispozitie emisa de primaria mb despagubire la legea 10 pt 1/2 imobil CST1976 CST1976 Buna ziua, Ma numesc SC si ma lovesc de urmatoare situatie. Bunicii mei, fiind casatoriti, au cumparat un imobil care a fost preluat abuziv inainte de 89 de ... (vezi toată discuția)