Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Intretinere la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Intretinere la bloc

Buna ziua! Detin un apartament la bloc in Romania. Anul trecut m-am stabilit in strainatate, iar acolo nu mai locuieste nimeni. Am facut o informare scrisa la Administratia blocului, dar ei in continuare imi calculeaza plata intretinerii, lunar, pentru o persoana. Va rog sa ma imi spuneti daca e legal sa platesc intretinerea in aceste conditii. M-ar ajuta sa imi faceti trimitere si la specificarea in Lege.
Multumesc mult!
Aveti obligatia sa suportati cheltuielile cu intretinerea, reparatiile si administrarea partilor
comune, cheltuielile pe nr. de persoane fiind 0. Legea 230/2007, HG 1588/2007
dan_crihan, utilizator
Va multumesc!