Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... alternativa completare fise de instruire psi si ssm
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

alternativa completare fise de instruire psi si ssm

Buna ziua,

o intrebare la care caut un raspuns, am vreo alternativa ca sa nu completez din pix manual fiecare fisa de instruire albastra si rosie pentru fiecare angajat, adica as vrea sa completez electronic un fisier doc si sa le listez si sa fac dosare pentru fiecare angajat cu instruirea aferenta .

Astept raspunsul dvs cat se poate de urgent posibil va rog mult,

Cu stima,
Adrian
Nu se poate. Legea specifica astfel: Completarea fisei de instruire individuala se va face cu pix cu pasta sau cu stilou, imediat dupa verificarea instruirii
ART. 81 din NM de aplicare a Leg 319/2006 aprobate prin HG 1425/2006
(1) Rezultatul instruirii lucrătorilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă se consemnează în mod obligatoriu în fişa de instruire individuală, conform modelului prezentat în anexa nr. 11, cu indicarea materialului predat, a duratei şi datei instruirii.
(2) Completarea fişei de instruire individuală se va face cu pix cu pastă sau cu stilou, imediat după verificarea instruirii.