Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca in concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca in concediu

Bună ziua,

Pot dovedi cu mailurile date/primite factul că am muncit în zilele de concediul de odihnă program normal de 8 ore pe zi?

Mulțumesc,
Dupa parerea mea, da. Daca mailurile au fost date de pe calculatorul de la locul de munca si au legatura cu activitatea firmei se poate dovedi ca in acea perioada ati lucrat. Dar ar fi nevoie si de o rechemare din concediu in acele zile.
Ideea este ca eu am muncit in zilele de concediu si vreau sa le recuperez, chiar si prin ITM.
Sesizati ITM-ul si atasati copii de pe email-urile respective.