Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Ce părere avem despre operațiile estetice
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Ce părere avem despre operațiile estetice

Pro si contra operațiilor estetice..
Din ce punct de vedere?

Sunt multe unghiuri...
~ Conținut șters la cerere ~
In majoritatea cazurilor, contra. Cred ca majoritatea femeilor care se supun operatiilor estetice arata oribil dupa. In special cele care isi maresc artificial buzele, incearca sa ascunda ridurile, sau isi modifica in alte feluri fata. Daca e cazul unei desfigurari din cauza unui accident sau a unei boli, atunci o operatie estetica este justificata. Dar daca scopul operatiei este de a ascunde varsta reala, atunci nu este indicata pentru ca de cele mai multe ori rezultatele sunt oribile.