Forum Discuţii juridice Executare silită Amenda rovigneta
Discuție deschisă în Executare silită

Amenda rovigneta

Buna ziua, am primit in data de 16.05.2017 o instiintare privind masura popririi pentru o amenda din 2011pe care am platit-o si pentru care am chitanta, mai putin pentru despagubirea in valoare de 28 euro.
In respectiva instiintare sunt anuntat ca trebuie sa platesc amenda (deja platita), despagubirea, precum si suma de 488 lei reprezentand cheltuieli de executare silita ordonata de instanta intr-o sedinta de judecata din 2014 despre care nu am fost informat in nici un fel.
Ma puteti ajuta cu un sfat referitor la modul in care as putea contesta aceasta?
Cu multumiri,
Florin Stan
Contestatie la executare silita in termen de 15 zile de cand ati luat la cunostinta.