avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1944 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Amenda rovigneta
Discuție deschisă în Executare silită

Amenda rovigneta

Buna ziua, am primit in data de 16.05.2017 o instiintare privind masura popririi pentru o amenda din 2011pe care am platit-o si pentru care am chitanta, mai putin pentru despagubirea in valoare de 28 euro.
In respectiva instiintare sunt anuntat ca trebuie sa platesc amenda (deja platita), despagubirea, precum si suma de 488 lei reprezentand cheltuieli de executare silita ordonata de instanta intr-o sedinta de judecata din 2014 despre care nu am fost informat in nici un fel.
Ma puteti ajuta cu un sfat referitor la modul in care as putea contesta aceasta?
Cu multumiri,
Florin Stan
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 08:59, 17 Mai 2017
Contestatie la executare silita in termen de 15 zile de cand ati luat la cunostinta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie la executare cnadnr razvi_boss razvi_boss Buna ziua. in urma verificarii unui cont bancar, am constatat ca s-a dispus de catre un BEJ infiintarea popririi pt. suma de 535 lei, reprez. amenda 28 euro + ... (vezi toată discuția)
Executare silita pentru rovinieta Anpeal Anpeal Buna ziua, In 12. 05. 2011 am fost sancţionat contravenţional cu amendă de 250 Ron pentru că nu am avut rovinieta valabila si am achitat in 24 ore 125 ... (vezi toată discuția)
Creanta cnadr anin23 anin23 Buna ziua, In data de 06.07.2011 am primit o amenda pentru ca un autoturism al societatii noastre circula fara rovinieta. Aceasta amenda a fost achitata mai ... (vezi toată discuția)