avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul impozit salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul impozit salarii

In cazul unui contract de munca ce se inregistreaza acum pentru o perioada lucrata in 2007 (pe baza unei decizii judecatoresti definitive si irevocabile), ce procente se aplica la calculul impozitelor : procentele valabile in 2007 sau procentele valabile in prezent.

Cu multumiri,
Ana Gafton
Cel mai recent răspuns: mihai_u , utilizator 16:56, 22 Septembrie 2009
La calculul salarial se aplica procentele din perioada in care se face reintegrarea (2007 in cazul dvs)
De asemenea va trebui sa faceti declaratii rectificative pt acea perioada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata drepturilor salariale restante in baza unei sentinte civile janelo janelo Buna ziua , Vă rog să mă îndrumaţi cu privire la modalitatea de calcul şi declarare a contribuţiilor sociale obligatorii pentru perioade anterioare ... (vezi toată discuția)
Reintegrare si drepturi salariale ioanadobr ioanadobr Buna ziua, Am de recalculat state si declaratii, conform Ordinului 1045/2012, referitor la reintegrati, dar am urmatoarele nelamuriri si va rog sa ma ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112-drepturi salariale mihay78 mihay78 Un profesor obtine diferente de drepturi salariale, diferente stabilite prin hotarare judecatoreasca pentru anii precedenti . Acesta isi primeste banii ... (vezi toată discuția)