Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire 30% salarii demnitari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire 30% salarii demnitari

A promolgat presedintele 0ug 9/2017 care prevedea marirea salariilor cu 30 % incepand cu 1 aprilie 2017 demnitarilor.
OUG 9/2017 nu se promulga de catre presedinte.

Proiectul de Lege pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.9/2017 privind unele măsuri bugetare în anul 2017, prorogarea unor termene, precum şi modificarea şi completarea unor acte normative se afla la promulgare din 04.05.2017 la presedintele tarii.

Promulgarea legii se face în termen de cel mult 20 de zile de la primire.