Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate distanta pentru o microferma de caprine
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

distanta pentru o microferma de caprine

Buna seara,
va rog daca puteti sa-mi spuneti care este distanta legala fata de ultima locuinta pentru o microferma cu 30- 40 de caprine
M-ar ajuta si temeiul legal.
Multumesc frumos!!!
In Ordinul Ministerului sanatatii nr. 536 din 23/06/1997 la art.11 se stabilesc distante minime pentru diferite ferme de animale. Caprinele nu sunt nominalizate. Sunt mentionate fermele de ovine cu 100 de capete la o distanta de 100 m. Orientativ poate fi o distanta minima admisa.
multumesc!!!!!