Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... obligativitatea igienizarii mijloacelor de transport
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

obligativitatea igienizarii mijloacelor de transport

in cazul transportului de produse alimentare, perisabile, am mijloc de transport cu instalatie de frig care transporta marfa pana intr-un punct de unde este incarcata in alt mijloc de transport tot cu instalatie de frig .
am obligatia igienizarii mijloacelor de transport, la incarcare marfa?
legislatia spune ceva de genul dupa fiecare transport, dar eu trasnport alimente , nu ar trebui si inainte?
si dupa.
igienizare mijloacelor de transport folosite pentru transportul produselor alimentare se face si inainte si dupa efectuarea acestuia. in caz contrar puteti sa va treziti cu cine stie ce bacili streptococi si alti carcaleti care pot conduce la amenzi si ...poate la inchiderea societatii:O