Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta speciala pentru gravide
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta speciala pentru gravide

Buna seara. Sunt salariata gravida si trebuie sa fac niste analize la Clinica de boli infectioase din Cluj. Mi s-a spus de acolo ca le pot face gratuit, daca ma duc cu o adeverinta de salariat. Eu am o adeverinta eliberata de la servici, dar doamna zice ca DE UN AN DE ZILE ESTE UN FORMULAR TIPIZAT CARE SE FOLOSESTE. Stie cineva cum arata adeverinta respectiva si unde as putea gasi un model? Va rog sa ma ajutati sa gasesc actul normativ, care prevede un astfel de model, daca exista .
Am adaugat aici o adeverinta pe care o folosesc pentru salariati atunci cand merg la medic/spital www.avocatnet.ro/content/con...
Iulian MANEA, Contabil