Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... creante salariale din fond de garantare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

creante salariale din fond de garantare

Buna ziua,

in urma intrarii in insolventa a firmei la care lucram, am ramas cu 4 salarii lunare neachitate (ultima luna contine si concediile de odihna neefectuate). Recent am primit o decizie privind stabilirea cuantumului si plata creantelor salariale suportate din fondul de garantare, prin care mi se stabileste o suma de bani, suma care nu ajunge nici la salariul meu net pe 3 luni.
In cazul acesta ce pot sa fac pentru a recupera integral salariile restante?
Eventual m-ar interesa si un calcul pentru un salariu net de 1850 / luna.
Multumesc anticipat.
Trebuie sa verificati daca sunteti inscris la masa credala, alta solutie nu aveti.
cum si unde potverifica acest lucru?
Luati legatura cu administratorul /lichidatorul judiciar.