Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Fiscal auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Fiscal auto

Buna seara tururor!
Am cumparat o masina sh din Craiova,judetul Dolj. Au trecut 3 saptamani si fiscalul nu a ajuns. Vanzarorul nu raspunde la telefon,nu pot sa dau de el. La fata locului am facut un contract de VC intre mine si el. Contractul nu are stampila pusa,este doar semnat de mine si el. Am toate actele masinii,ea fiind pe Germania. Am brieful mare/mic si CMR. Precizez ca pe 7 iunie am programare la RAR. Am scos un rand de numere rosii acolo pe numele lui ca sa pot veni cu ea pe "roti". Eu sunt din Bucuresti. Imi puteti spune daca pot face ceva sa inscriu masina? Daca da,astept. Va multumesc anticipat!
In lipsa certificatului fiscal si a fisei de radiere nu puteti finaliza procedura de inmatriculare vehicul
Documentul incheiat de dv cu vanzatorul ,nefiind autentificat sau prin firma specializata nu va ajuta la inmatriculare