Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt

Salutare! Am constatat de curand ca dupa cardul meu, au fost facute 2 tranzactii de la 2 ATM-uri diferite, unul de la banca la care am contul, bancpost si de la reiffeisen. Vreau sa ma lamuriti, daca depun plangere la politie, mai pot fi date inregistrarile video? Din cate am inteles, ele nu sunt stocate de atm-uri, decat maxim 30 de zile...ce sanse credeti ca am sa aflu faptasul? Avant in vedere ca tranzactiile au fost in urma cu aproximativ o luna. Si nici institutia de unde erau amplasate Atm-urile nu avea camere video. Specific, cel care mi-a folosit cardul, stia pinul. Nu a fost clonat sau altceva. Va multumesc!
Dvs il cunoasteti pe cel care v-a folosit cardul? Cine este?
Banuiesc pe cineva. Sunt doar curios daca politia mai poate face rost de inregistrari! Nu stiu ce timp de stocare au atm-urile...