Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Înmatriculare autoutilitara pe întreprindere ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Înmatriculare autoutilitara pe întreprindere individuala(srl).

Buna ziua ! Doresc sa înmatriculeze o autoutilitara cumpărată din Italia cu care urmează sa efectuez transport frigorific.Va rog daca ma puteți sfătui daca este mai avantajos sa înmatriculeze autoutilitara pe ii(srl).
Este mai avantajos deoarece pe langa cheltuielile curente se poate inregistra si amortizarea.