avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Înmatriculare autoutilitara pe întreprindere ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Înmatriculare autoutilitara pe întreprindere individuala(srl).

Buna ziua ! Doresc sa înmatriculeze o autoutilitara cumpărată din Italia cu care urmează sa efectuez transport frigorific.Va rog daca ma puteți sfătui daca este mai avantajos sa înmatriculeze autoutilitara pe ii(srl).
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 12:17, 27 Mai 2017
Este mai avantajos deoarece pe langa cheltuielile curente se poate inregistra si amortizarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Înființare firmă, alegere formă de organizare nastasecornel nastasecornel Buna ziua! impruna cu sotia dorim sa infiintam o firma si nu suntem lamuriti care ar fi forma juridica avantajoasa pt noi ( ii, pfa .asociatie familiala, srl, ... (vezi toată discuția)
Inregistrare mijloc fix bubby bubby Buna ziua, am cumparat o autoutilitara pe 27.08.2013 in valoare de 11529,52 lei si o semiremorca pe 09.09.2013 in valoare de 11.160 lei .sumele sunt cu TVA,si ... (vezi toată discuția)
Pfa schimbare activitate loredana291 loredana291 Buna ziua, am un PFA pe comert si doresc sa schimb domeniul de activitate respectiv transport si logistica intracomunitar in acest domeniu am lucrat ca ... (vezi toată discuția)