Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza flotant - student
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza flotant - student

Salut!
Am o mica nelamurire. Sunt cazata in camin de la inceputul anului universitar, dar nu mi-a fost preluat buletinul pentru aplicarea vizei de flotant, prin urmare nu o detin. Acum as avea nevoie de ea. Intrebarea mea este: daca ma duc la politie sa o fac, trebuie sa fie administratorul caminului cu mine neaparat? Din cate am citit, proprietarul imobilului in care stai trenuie sa fie prezent alaturi de tine la ghiseu in momentul in care completezi cererile. Stie cineva cum sta treaba exact? Daca scot o cerere tip si merg la administrator si imi semneaza sectiunea pe care, in mod normal, ar trebui sa o completeze el, si merg cu ea la politie gata completata cu tot cu contractul meu cu caminul, este in regula? Multumesc anticipat.
Puteti sa depuneti cererea si personal. Administratorul imobilului va merge cu dvs. completeaza cererea la rubrica gazduitor si aplica stampila administratiei, prezinta actul pe spatiu, actul din care rezulta ca este administrator si actul sau de identitate.
De regula se intocmeste un tabel.
ANEXA NR. 20 din HG 1375/2006:
UNIVERSITATEA...................................................
COMPLEXUL STUDENŢESC..........................................
CĂMINUL...........................
NR........................./.............................200...

TABEL cu cereri de acordare a vizei de reşedinţă pentru anul universitar 200..... - 200.....

NR. CRT, NUMELE Şl PRENUMELE, Act de id. Serie / nr. ,Unde solicită viza de reşed. ,Semnătura de predare a act. id. şi acordul pers.*), Semnătura de primire a act. id., OBS. 0 1 2 3 4 5 6

Administrator cămin(nume şi prenume)............................ Semnătura....................................... *)
Împuternicesc pe administratorul căminului să mă reprezinte în vederea desfăşurării activităţilor necesare obţinerii vizei de reşedinţă .
[ link extern ]
Justitiarul711, utilizator