Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Buna ziua
As dori sa intreb daca perioada de preaviz se poate intrerupe cu zilele de concediu de odihna aferente acestui an?
MULTUMESC!
Concediu de odihna nu este o situatia care sa suspende durata preavizului. Prin urmare, durata CO se poate suprapune cu durata preavizului.