avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Buna ziua
As dori sa intreb daca perioada de preaviz se poate intrerupe cu zilele de concediu de odihna aferente acestui an?
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:08, 29 Mai 2017
Concediu de odihna nu este o situatia care sa suspende durata preavizului. Prin urmare, durata CO se poate suprapune cu durata preavizului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisia adrianilies adrianilies Un angajat isi da demisia. El mai are de luat 8 zile de concediu de odihna din anul anterior, 2017, plus cele aferente perioadei lucrate in anul acesta. In ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in preaviz irina.andrei irina.andrei Buna ziua, as dori sa stiu daca concediul de odihna afecteaza perioada de preaviz. Situatia este dupa cum urmeaza: am concediu de odihna (10 zile ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in perioada de preaviz danuttunad danuttunad Buna ziua, As vrea sa ma ajutati cu un raspuns si anume,daca am 7 zile de concediu de odihna neefectuate aferente anului 2010,iar in data de 14.12.2011 am ... (vezi toată discuția)