avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Parasire tara cu o masina care nu este pe numele tau.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Parasire tara cu o masina care nu este pe numele tau.

Buna seara! In weekend as vrea sa plec in Sofia, Bulgaria si sa trec vama Ruse-Giurgiu.
Problema este ca masina cu care doresc sa plec este pe numele tatalui meu. Am nevoie de vreun document?

(Am vazut un topic, dar nu stiu daca mai este de actualitate)
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 20:36, 30 Mai 2017
Daca parasiti tara se intelege ca nu va mai intoarceti!;)
Nu aveti nevoie de niciun document suplimentar de la proprietar, singurele documente sunt permis, talon, asigurare RCA si inspectei ITP, toate in termen de valabilitate.

www.avocatnet.ro/content/art...

Eu am plecat cu masina firmei in Bulgaria si nu am avut nevoie de procura, nici nu au verificat daca am asa ceva, singura grija in BG este respectarea regulilor de circulatie.
Ultima modificare: Marți, 30 Mai 2017
cyan, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Folosirea mașinii unei alte persoane in bulgaria BCosmin1 BCosmin1 Bună ziua. Aşi dori să aflu dacă pentru a folosi masina aflată în proprietatea altei persoane (cumnatul meu) în Bulgaria este necesar un contract ... (vezi toată discuția)
Pot iesi din tara cu masina inmatriculata pe numele tatalui? (non-ue) no01else no01else Buna ziua, Peste 2 saptamani voi pleca in vacanta in Croatia. Voi pleca cu masina inmnatriculata pe numele tatalui meu. Mentionez faptul ca avem aceiasi ... (vezi toată discuția)
Acte masina inmatriculata in bulgaria lili.ana lili.ana Buna seara, am o intrebare daca ma puteti ajuta. Am cumparat o masina din Bulgaria, am facut contract de vanzare cumparare la notar, apoi mi s-au predat ... (vezi toată discuția)