Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Parasire tara cu o masina care nu este pe numele tau.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Parasire tara cu o masina care nu este pe numele tau.

Buna seara! In weekend as vrea sa plec in Sofia, Bulgaria si sa trec vama Ruse-Giurgiu.
Problema este ca masina cu care doresc sa plec este pe numele tatalui meu. Am nevoie de vreun document?

(Am vazut un topic, dar nu stiu daca mai este de actualitate)
Daca parasiti tara se intelege ca nu va mai intoarceti!;)
Nu aveti nevoie de niciun document suplimentar de la proprietar, singurele documente sunt permis, talon, asigurare RCA si inspectei ITP, toate in termen de valabilitate.

www.avocatnet.ro/content/art...

Eu am plecat cu masina firmei in Bulgaria si nu am avut nevoie de procura, nici nu au verificat daca am asa ceva, singura grija in BG este respectarea regulilor de circulatie.
cyan, moderator