avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbare sediu social PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbare sediu social PFA

Soțul meu dorește schimbare sediu social în același sector dar evident la alta adresa. Ce are de făcut?
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 13:58, 2 Iunie 2017
Cu actul doveditor al folosinței sediului (închiriere, comodat etc) trebuie să facă o mențiune la Registrul Comerțului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract comodat pe sediu social_as.unic claudia_d claudia_d Buna ziua, Pentru a rezilia/inceta un contract de comodat pe sediu social cu acordul partilor, ce pasi sunt necesari? trebuie depus la ORC? Ce alte costuri, ... (vezi toată discuția)
Apartament ca sediul social newaugsan newaugsan Buna ziua, Am o intrebare. Am cumparat un apartament acum 7 luni. Am aflat (din diferitele anunturi de la posta) ca apartamentul este inca sediul social ... (vezi toată discuția)
Mutare sediu social rbtm rbtm Daca doresc sa mut firma (sediu, depozit, spatiu de prezentare) intr-un sat apartinand aceluiasi judet in care se afla in prezent sediul, ce trebuie sa fac? De ... (vezi toată discuția)