Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedare teren + anulare titlu de propritare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedare teren + anulare titlu de propritare

Bine v-am gasit!

Am mostenit un teren de 5 000 de mp. in zona A a orasului din care sunt.
Primaria mi-a emis titlu de proprietate doar pentru 1800 mp in zona C , terenul fiind devalorizat si ,evident, nu imi convine.

Vreau sa dau in judecata primaria pentru anularea titlului de proprietate si retrocedarea terenului in intregime sau macar trimiterea dosaruluii la ANRP.

Intrebarea mea este urmatoarea: in cazul in care castig procesul si dosarul meu ajunge la ANRP, va fi rezolvat in regim prioritar?

Multumesc mult si apreciez orice raspuns!
eumihai15, utilizator