Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea \"Prima Casatorie\"
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea "Prima Casatorie"

Buna ziua,
Stiti cumva daca s-a aprobat legea "prima casatorie"? Aceea in care tinerii casatoriti primesc 1500 de lei de la primaria capitalei? Daca da cum se poate intra in posesia banilor?

Va multumesc.
Proiect de hotarare prin care Primaria Capitalei va acorda un stimulent financiar de 1500 lei net/familie pentru tinerii care se casatoresc, a fost adoptat de Consiliul General al Municipiului Bucuresti in 18.05.2017.
[ link extern ]