Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Domiciliu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Domiciliu

Dacă proprietatea este un bun comun al soțului cu fosta soție (ei fiind divorțați) soțul pentru a lua in spațiu actuala soție are nevoie și de semnătura ei ?
Adică dacă are nevoie și de semnătura fostei soții
gi-jane2, moderator
Daca locuinta nu a fost inregistrata/notificata in CF ca locuinta a familiei, nu este necesar consimtamantul celuilalt coproprietar.
Pe proiectul de autorizație scrie "locuința unifamilială "
Dar dacă doar pământul este pe numele amândurora și toate actele casei pe numele soțului ?
E vorba de ce mentiuni aveti in Cartea Funciara. Va puteti lua in spatiu noua sotie.
Justitiarul711, utilizator
Da ..