Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... intampinare somatie de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

intampinare somatie de plata

O persoana a fost data in judecata prin intermediul somatiei de plata ptr neplata unor facturi de apa pe perioada martie 2006-octombrie 2006.
Consider ca sunt prescrise facturile pana in septembrie inclusiv intrucat au trecut 3 ani.
Ce spuneti?
Cum ar trebui formulata intampinarea la aceasta somatie de plata?
Va multumesc!
trebuie verificata data introducerii actiunii.