Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde pot depune.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde pot depune.

BUNA!UNDE POT DEPUNE O PLÂNGERE PENTRU FALS ÎN ACTE?
La Parchetul de pe lângă Judecătoria unde aveți domiciliu. Aici aveți un model: [ link extern ]
Va multumesc! Am fost sfătuită sa depun plângerea unde sa intamplat fapta (alt Judet,acolo avand domiciul firma cu falsurile).
Nu-i obligatoriu. Aveți dreptul de a depune plângerea penală la Parchetul de pe lângă Judecătoria/Tribunal_ de pe raza domiciliului d-voastră. Calculați-vă cheltuielile cu deplasarea d-voastră și a avocatului d-voastră, pentru consultarea dosarului penal, etc.